Krótki opis farb Vallejo 0

Vallejo jest to hiszpańska marką farb akrylowych, założona w 1965 w USA, i przeniesiona w 1969 do Hiszpani.
W 1972 roku Amado Vallejo stworzył pierwsze akrylowe farby przeznaczone dla artystów - Acrylic Artist Color, będące jednymi z pierwszych w Europie farbami tego typu.

Aktualnie Vallejo posiada kilka podstawowych linii produktów:
Model Color i Game Color
Matowe i dobrze kryjące farby bazujące na wodzie, specjalnie dedykowane do malowania pędzlami. Ranga kolorów Model Color jest bardzo szeroka, a eksperci z marki Vallejo stworzyli ją tak, by pasowała do wszelkich rodzajów pojazdów, statków powietrznych i modeli wojskowych. Kolory dostępne w Game Color zostały natomiast opracowane specjalnie z modelarzami specjalizującymi się w malowaniu figurek fantasy oraz tworzeniu dioram. Zaleca się malować tymi farbami po wcześniejszym przykryciu malowanego modelu podkładem. Farby trzymają się na praktycznie wszystkich powierzchniach, jak żywice, plastiki, stal czy metal. Narzędzia i pędzle po malowaniu mogą być czyszczone wodą.
Farby są niepalne i nie posiadają w swoim składzie rozpuszczalników.

Model Air i Game Air
Farby matowe, stworzone specjalnie do malowania aerografem, jednak bezproblemowo można je też nanosić pędzlem. Mogą być używane (przy odpowiednio dużej dyszy) bezpośrednio z butelki, lub po dodatkowym rozcieńczeniem kilkoma kroplami Airbrush Thinner-a i/lub Flow Improver-a. Seria Game Air została opracowana, podobnie jak Game Color, w kooperacji z modelarzami malującymi figurki fantasy oraz tworzącymi dioramy. Zaleca się przed malowaniem, w celu uzyskania jednolitego koloru i struktury, nałożyć na malowaną powierzchnię podkład. Zalecane ciśnienie do pracy z aerografem to 15-20 PSI. Do czyszczenia aerografu po pracy z tymi farbami polecane jest użycie Airbrush Cleaner-a marki Vallejo.
Farby te również są niepalne i nie posiadają w swoim składzie rozpuszczalników.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą (i zakupów) farb, podkładów i innych produktów marki Vallejo:

-> Oferta farb akrylowych Vallejo w naszym sklepie

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl