Producenci

Sklep AMT - amerykańska marka plastikowych modeli do sklejania

AMT, co jest akronimem Aluminum Model Toys zostało założone w 1948 roku przez adwokata Westa Gallogly'ego, w Michigan. We wczesnym okresie powojennym nowe samochody były trudne do zdobycia i nie pozostawały długo w magazynie. Koncepcja "modeli promocyjnych" zapewniała miniaturową, trójwymiarową reprezentację rzeczywistego samochodu, coś co potencjalni nabywcy mogli zobaczyć i dotknąć stojąc w pustym salonie. Powojenne aluminium było niedrogie w pozyskaniu, a kontakty Gallogly'ego z Fordem zaowocowały wyprodukowaniem repliki Forda Tudor Sedan z 1948 roku jako modelu promocyjnego. Odlany w skali 1/25 i pomalowany na kolory Forda, został dostarczony do dealerów Forda, stając się cennym narzędziem sprzedaży. Jak na ironię, pierwszy aluminiowy produkt firmy AMT był jej ostatnim.

Marka AMT przeszła od tego czasu bardzo długą drogę, miała kilku właścicieli i wiele pomysłów na rozwój, aż w 2012 roku trafiła w ręce założyciela Round2 - Thomasa Lowe.

Od tego czasu, w serii AMT "Showroom Replicas" ukazało się kilka zupełnie nowych zestawów opartych na nowoczesnych muscle carach. Zestawy te nawiązują do czasów wspomnianych wcześniej modeli promocyjnych i naprawdę pokazują, że marka zatoczyła pełne koło.

AMT

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl