Producenci
Jak zbindować drona TinyHawka z aparaturą? 0

Jak zbindować drona z aparaturą?

Poradnik przeznaczony jest głównie dla TinyHawka II działającym z oprogramowaniem Betaflight 4.1, target MATEKF411RX.
Nadaje się również dla TinyHawka II Freestyle oraz Race.

Dla wielu innych, małych dronów, posiadających odbiorniki podłączone po SPI, poradnik również powinien być przydatny.

czytaj całość »
Kontroler lotu: F4 vs F7 0

Mózgiem drona jest mikrokontroler (MCU), czyli układ wyposażony w procesor, pamięć (w której jest przechowywany Betaflight, lub inne oprogramowanie z którego korzystamy, jak np. iNav) i układy obsługujące urządzenia zewnętrzne – praktycznie taki mały komputer, ale „nieco” mniej zaawansowany niż komputerowy domowe - zamknięty w jednym układzie scalonym. Do niego podłączone są urządzenia peryferyjne takie jak regulatory napięcia, żyroskopy, OSD, czy dodatkowa pamięć na blackbox i wszystko to jest „zamykane” na jednej płytce – którą nazywamy kontrolerem lotu.

OK, a różnice?

czytaj całość »
Co kupić żeby złożyć swojego drona FPV? 1

Poszukujesz elementów do budowy swojego drona FPV, ale nie wiesz co wybrać?

Ten poradnik ma za zadanie pomóc Ci w wyborze podzespołów! Skierowany jest do początkujacych użytkowników, którzy sami chcą zbudować swojego pierwszego drona i cieszyć się lotami FPV.

Skupimy się w nim na wyborze elementów do budowy standardowego drona 5 calowego. Odróżnimy przy tym dwie podstawowe gałęzie - wyścigi i freestyle, w skład którego wchodzą też loty long range, bando i inne. Nie będziemy wchodzić w tym poradniku w szczegóły i niuanse techniczne.

czytaj całość »
Wyścigi dronami FPV - jak zacząć 1

Dowiedziałeś się już, czym są drony wyścigowe, czym jest FPV, widziałeś nagrania innych pilotów na YouTube, i chcesz sam tak latać? Ten wpis, wyjaśni jak w najłatwiejszy sposób rozpocząć swoją przygodę FPV.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl