Co jest potrzebne do złożenia plastikowego modelu? 0

Modele do sklejania zazwyczaj sprzedawane są bez żadnych dodatkowych narzędzi, czy chemii. Prawie wszystkie zestawy zawierają tylko plastikowe wypraski, kalkomanię i obrazkową instrukcję obsługi.

Co więc potrzebne jest do złożenia plastikowego modelu? Oto skrócona lista, bez wchodzenia w szczegóły, dla początkujących, chcących poznać nowe hobby.

czytaj całość »
Jak zbindować drona TinyHawka z aparaturą? 0

Jak zbindować drona z aparaturą?

Poradnik przeznaczony jest głównie dla TinyHawka II działającym z oprogramowaniem Betaflight 4.1, target MATEKF411RX.
Nadaje się również dla TinyHawka II Freestyle oraz Race.

Dla wielu innych, małych dronów, posiadających odbiorniki podłączone po SPI, poradnik również jest przydatny.

czytaj całość »
Kontroler lotu: F4 vs F7 0

Mózgiem drona jest mikrokontroler (MCU), czyli układ wyposażony w procesor, pamięć (w której jest przechowywany Betaflight, lub inne oprogramowanie z którego korzystamy, jak np. iNav) i układy obsługujące urządzenia zewnętrzne – praktycznie taki mały komputer, ale „nieco” mniej zaawansowany niż komputerowy domowe - zamknięty w jednym układzie scalonym. Do niego podłączone są urządzenia peryferyjne takie jak regulatory napięcia, żyroskopy, OSD, czy dodatkowa pamięć na blackbox i wszystko to jest „zamykane” na jednej płytce – którą nazywamy kontrolerem lotu.

OK, a różnice?

czytaj całość »
Co kupić żeby złożyć swojego drona FPV? 2

Poszukujesz elementów do budowy swojego drona FPV, ale nie wiesz co wybrać?

Ten poradnik ma za zadanie pomóc Ci w wyborze podzespołów! Skierowany jest do początkujacych użytkowników, którzy sami chcą zbudować swojego pierwszego drona i cieszyć się lotami FPV.

Skupimy się w nim na wyborze elementów do budowy standardowego drona 5 calowego. Odróżnimy przy tym dwie podstawowe gałęzie - wyścigi i freestyle, w skład którego wchodzą też loty long range, bando i inne. Nie będziemy wchodzić w tym poradniku w szczegóły i niuanse techniczne.

czytaj całość »
Wyścigi dronami FPV - jak zacząć 1

Dowiedziałeś się już, czym są drony wyścigowe, czym jest FPV, widziałeś nagrania innych pilotów na YouTube, i chcesz sam tak latać? Ten wpis, wyjaśni jak w najłatwiejszy sposób rozpocząć swoją przygodę FPV.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl